بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 344
نوبران

توضیحات

نوبَران شهري است در بخش نوبران شهرستان ساوه استان مرکزي ايران. جمعيت اين شهر در سرشماري ۱۳۷۵ برابر با ۱۴۷۹ نفر بوده‌است.
شهرک صنعتي نوبران به فاصله حدوداً ۳ کيلومتري از شهر نوبران واقع شده و مساحت آن معادل ۱۰۰ هکتار و سطح کاربري اراضي صنعتي آن تقريباً ۵۶ هکتار مي‌باشد. اين شهرک در مجاورت جاده اصلي ساوه -همدان واقع و فاصله آن با ساوه ۶۵ کيلومتر، غرق‌آباد ۱۳ کيلومتر، همدان ۱۲۵ کيلومتر، اراک ۲۲۵ کيلومتر و تهران ۱۸۵ کيلومتر مي‌باشد همچنين اين شهرک در فاصله ۵۵ کيلومتري از خط راه‌آهن سراسري و ايستگاه راه‌آهن شهر صنعتي کاوه، ۱۳۵ کيلومتري فرودگاه همدان و ۶۵ کيلومتري گمرک ساوه قرار گرفته‌است.
در قديمفرهنگ جغرافيايي ايران جلد يک مي‌نويسد: نوبران قصبه مرکزي بخش مزدقانچاي شهرستان ساوه، در ۶۰ هزار گزي غرب ساوه بر سر راه ساوه به همدان در منطقه کوهستاني سردسيري واقع است و ۲۴۶۹ تن سکنه دارد. آب قصبه از ۱۰ رشته قنات کوچک و يک قنات بزرگ تامين مي‌شود. محصول عمده آن غلات و بنشن و سيب زميني و ميوه‌هاي سردسيري و شغل مردم آن زراعت و قاليچه‌بافي و کارگري است. مزارع مادآباد، علي کوسج، مرسعلي‌بلاغي، دوقان، قره‌گل جزء اين قصبه‌است.روستاي جلکبر يکي از روستاهاي تابعه اين بخش مي‌باشد.
جمعیت : ۲۱۲۸کد تلفن : ۲۵۶

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.