بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار مورزیان

توضیحات

آبشار مورزیان در چند کیلومتری آبشار معروف مارگون قرار دارد. فاصله آبشار مارگون تا اردکان فارس در حدود ۴۸ کیلومترست.این آبشار زیبا در کنار روستای مورزیان واقع شده است. یکی از زیباترین آبشارهای یخی که در حدود ۸۰ کیلومتری آبگرم رامجرد قرار گرفته است.
آبشار مورزیان در فاصله ۳ کیلومتری جنوب روستای مورزیان در میان تنگه ای بسیار زیبا و بکر واقع است. این دره با شیبی ملایم دارای طبیعت بسیار زیبا و بکر و آبشارهای فراوان است.
روستای مورزیان در دهستان كمهر، بخش اردکان فارس، از توابع شهرستان سپیدان قرار دارد. آب این آبشار به رودخانه کر میریزد.از زیباییهای این آبشار این است که در فصل زمستان یخ زده و منظره بسیار بدیعی خلق می کند.آبشار مورزیان در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.از دیگر دیدنی های این منطقه آبشار معروف مارگون است که در مسیر دسترسی به این آبشار واقع است.
راه رسیدن به آبشار مورزیان :پس از کیلومتر ۲۹ جاده یاسوج به اقلید و انتخاب جاده آبشار مارگون و سپس جاده فرعی اسفیان، پس از عبور از گردنه شاه قلی، روستای چیکان و سپس روستای مورزیان می توان به این آبشار رسید.این مسیر دارای جاده ای آسفالت می باشد.راه دیگر رسیدن به این آبشار از طریق روستای گرمه شهرستان کامفیروز است که مسیر آن جاده خاکی روبروی گرمه کامفیروزست که از سمت غرب به طرف این آبشار می رود.
جاده خاکی حدودا ۱۰ کیلومتر ماشین رو است.قسمتی از راه هم نیاز به پیاده روی و کوهنوردی دارد که با اینکه مقداری سختی دارد ولی دیدن مناظر بکر طبیعی آن خالی از لطف نیست.
بازدیدکنندگان عزیز می توانند در مسیر آبشار مورزیان، از جاذبه های طبیعی آبشار چیکان و آبشار فوق العاده زیبای مارگون نیز بهره مند شوند.
آدرس: نزدیکی آبشار مارگون، مجاورت روستای مورزیان

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها