بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

روستای سنگی سیمین ابرو

روستاها
  • بازدید - 298
روستای سنگی سیمین ابرو

توضیحات

روستای «سیمین ابرو» در نقطه‌ای كوهپایه‌ای با بافت یكپارچه سنگی و معماری پله‌ای، كوچه‌های باریك و تنگ و حمام و خزینه واقع شده ‌است.به گزارش ایرنا، این روستا با ۳۰۰ سال قدمت ، از توابع بخش مركزی همدان و در جنوب شرقی این شهرستان است روستای سیمین ابرو با ۶۰ خانوار از طوایف لر و اقوام آریا و سواركار و به شغل باغداری مشغول هستند این روستای گردشگری نخستین روستا در استان همدان است كه طی برنامه چهارم توسعه بهسازی شده است.
به دلیل نزدیكی روستای سیمین ابرو و روستای وركانه به شهر و نیز قابل دسترس بودن این دو روستا می‌توان از ظرفیت‌های آن‌ها به بهترین شكل استفاده كرد.
تاریخچه یكجانشینی این روستا به ۳۰۰ سال پیش مربوط می‌شود و این روستا دارای دو طایفه است كه با حضور خود به زندگی روستایی در سیمین ابرو معنا بخشیده‌اند.
استفاده از مصالح بومی و نوع خاص معماری خانه ها، مغازه ها و مراكز محلات این منطقه را به عنوان روستای شاخص با ارزش های معماری قابل توجه معرفی می كند.
گفتنی است باتوجه به شرایط طبیعی و كوهستانی منطقه و بن بست بودن ، این روستا به صورت بكر و دست نخورده باقی مانده كه این خود زیبایی های طبیعی را به تصویر می كشد.
روستای سیمین یكی از روستاهای هدف گردشگری استان همدان با جاذبه های طبیعی منحصر به فرد و بافت با ارزش تاریخی است كه می تواند تقویت كننده صنعت گردشگری این استان باشد.
مردم این روستا با گویش لری صحبت می‌كنند و۹۰درصد درآمد آنها از راه باغداری گردو است و گردو عمل آمده در این منطقه یكی از بهترین گردوهای ایران محسوب می شود.
بیشتر اهالی این منطقه دارای نام خانوادگی كهوند هستند و بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۳۲۳نفر (۷۲خانوار) است

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :