بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهر

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 26
مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهر

توضیحات

مزرعه گل آفتابگردان استارم بهشهردر روستای استارم روستایی از توابع بخش یانه سر شهرستان بهشهر دراستان مازندران واقع شده است .برای دیدن مزرعه ی گل های آفتابگردان و ثبت عکس های زیبا که اتفاقا مسیر دسترسی آسانی نیز دارد، بعد از عبور از شهر بهشهر در کناره ی جاده می توانید این مزرعه ی تماشایی را مشاهده کنید.
گل آفتاب‌گردان یا گل آذرگون گیاهی است یک ساله که تا حدود سه متر رشد می‌کند و گل آن درشت و بسیار زیباست که به قطر ۳۵ سانتیمتر میرسد.کشتزار آفتابگردان، چون مزرعه آفتاب است که زیباییاش چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف میکند.برخلاف تصور، آفتابگردان گلدار، خورشید را دنبال نمی‌کند و گیاه بالغ آن همواره به سمت شرق است، اما جوانه‌های کوچک این گل در حین طلوع خورشید رو به شرق و در طی روز در جهت حرکت خورشید و در حین غروب به سمت غرب می‌چرخند. از دانه گل که به تخمه آفتابگردان مشهور است به عنوان تنقلات و آجیل و نیز از دانه تازه آن برای روغن‌کشی و تهیه روغن خوراکی و پخت‌وپز استفاده می‌شود.
بهترین زمان سفر: تابستان فاصله روستای استارم تا بهشهر: ۷۱ کیلومتر آنتن دهی: دارد پیاده روی: ندارد جاذبه های دیدنی اطراف مزرعه: باغ چشمه عمارت و آبشار سنگ نو

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.