بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 579
آبشار باران کوه

توضیحات

در میان آبشارهای استان #گلستان ، #باران_کوه یکی از زیبا ترین مکان های استان گلستان است که به علت مسیر طولانی #پیاده_روی و دسترسی سخت تر همچنان #بکر و دست نخورده باقی مانده است.
#آبشار باران کوه #گرگان یکی از زیباترین آبشارهای استان است، درحدود 18 ‎کيلومتري جنوب غربي شهرستان گرگان و در حاشيه #رودخانه شصت کلاه واقع شده است. اين منطقه با وجود ريزش مداوم قطرات آب و صخره‌ هاي سبز يکي از مناظر جالب استان گلستان است. ريزش مداوم آب به صورت قطرات ريز و درشت شبيه #باران از بالاي صخره‌ هاي پوشيده از #خزه وجه تسميه باران کوه است.
در هنگام #غروب جوشش ابرها و رنگ زیبای #خورشید در این لحظات هم چون آتش در این نقطه به چشم می خورد و به همین دلیل به این مکان چگل آتشان می گویند. وجود #چشمه های فراوان و وسعت دشت این دهکده را در کنار گل ها و #گیاهان_دارویی جنگلی و کوهستانی زیبایی خاصی به این مکان می دهد.
چنین مکان هایی هر فصل سال زیبایی خودش را دارد. زمستان به دلیل این که آب جاری از باران #کوه_یخ می بندد و تشکیل #قندیل را می دهد زیبایی مضاعفی دارد.

مسیر دسترسی
"باران کوه" در ارتفاعات جنگل "شصت کلا" واقع است. مسیر آبشار باران کوه تا اولین رودخانه را می شود با ماشین رفت. هر چند جاده خاکی و ناهموار است؛ اما بهتر است این مسیر را با ماشین طی کنیم؛ چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده روی دارد. همین پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می شود خیلی ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.
اما مسیر تقریبا بکر و دست نخورده باران کوه آنقدر جذابیت دارد که متوجه خستگی پاها و تاول های احتمالی آن ها نشوید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.