بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

روستای اوله

روستاها
  • بازدید - 240
روستای اوله

توضیحات

روستای اوله که در ۱۵کیلومتری امامزاده سید محمید از توابع بخش چاروسا واقع شده است که این روستا حدود ۹۰ درصد آن را سادات تشکیل می دهد .این روستا با توجه به محرومیت های زیادی از جمله نداشتن مدرسه های راهنمایی و دبیرستان ولی با استعدادهای درخشان پا به پای کسانی که از همه ی امکانات برخوردار می باشند حرکت نموده است و از نظر علمی سابقه ی درخشانی دارد که این روستا دارای تعداد ۷۰ خانوار می باشد که حدود ۴۰ نفر آن را دانشجویان تشکیل می دهداهالی این روستا نسبت به مسائل مذهبی و دینی بسیار پایبند می باشند.
روستای اوله در هنگام بهار سرسبز و معطر میشود از زیبایی های این روستا باغات فراوانی که در این روستا دیده میشوند که متاسفانه با لوله کشی این روستا این باغات طراوت همیشگی خود را از دست دادند ولی با این وجود با ابیاری کم هنوز این شادابی و سرسبزی در این باغ ها به کثرت دیده میشود . دیدن عکس های زیر که از مناظر مختلفی گرفته شده اند خالی از لطف نیست.
روستای ما در واقع اوله میباشد از دو جزء او+له ساخته شده که در اصطلاح لری به اب (او)گفته میشود و ( له) در اصلاح لری به زمین گود که به صورت فرورفته باشد در واقع زمینی که از چهار طرف به کوه منتهی شود.
در واقع روستای ما بین چهار تا کو ه به صورت گودی در بین این چهار کوه قرارگرفته اوله یعنی زمین گود وپهناوری که در ان اب ها وچشمه های زیاددیده میشود

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :