بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
نشتارود – تنکابن

توضیحات

نشتارود بعلت نزدیکی مناطق سرسبز کوهستانی به سواحل دریای خزر در فصل گرما و تعطیلات از هوای مطبوع و ملایمی برخور دار است که بسیاری از هموطنان به منظور تفرج و استراحت به مراکز دیدنی و گردشگری این شهر روی می آورند این شهر از طریق سواحل و مناطق کوهستانی متصل به تنکابن می باشد و از خواص مشترک آب و هوایی و مناطق سر سبز جنگلی از نظر اقلیمی و جغرافیایی برخوردار است .نشتارود از یک سو به مناطق سرسبز کوهستانی مازندران و دامنه های البرز شمالی نزدیک است و از سوی دیگر به سواحل دریای خزر و همین مهم ترین دلیلی است که این شهر کوچک و دوست داشتنی را صاحب چشم اندازی منحصر به فرد می کند.
نشتارود نامی است قدیمی با پیشینه ای بیش از ۲ قرن و شهری است سر سبز و کوچک که در سال ۱۳۳۵ دارای شهرداری مستقل شده است . این شهر توریستی و گردشگری با جاذبه های وصف ناپذیر در ساحل رویای و زیبای دریای نیلگون خزر و زیر دامنه جنگل سر سبز البز شمالی واقع است .برای دیدن نشتارود باید به ۵کیلومتری شمال شرق تنکابن سفر کنید. فاصله ای که شاید بهترین وسیله طی کردن آن دوچرخه باشد تا هم فرصت پر کردن ریه های تان از هوای پاک جنگلی را داشته باشید و هم امکان تماشای طبیعت زیبایی که شاید کمتر نمونه ای در کشور داشته باشد. با این حال، با طی این فاصله کوتاه بین تنکابن و نشتارود نباید انتظار تجربه آب و هوای متفاوتی را داشته باشید. آب و هوا و طبیعت این دو شهر تا حد زیادی شبیه هم است با این تفاوت که نشتارود به دلیل نزدیکی به دریا منظره های دیدنی تری برای تماشا دارد.
شهر سبز ساحلی نشتارود به واسطه قابلیتهای بی شمار گردشگری و برخورداری از منابع و مواهب طبیعی و جلوه های بی بدیل آفرینش ( جنگل و دریا ) همچون نگینی در غرب مازندران در سرزمین شمال می درخشد . شهر سبز ساحلی نشتارود با بهره مندی از کم نظیرترین جاذبه های گردشگری ، مناطق چشم نواز و مرداب سحرانگیز از زیباترین جلوه های گردشگری و اکوتوریسم برخوردار است. آنچه که در پی بیان خصوصیات فوق العاده طبیعی و جغرافیایی منطقه نشتارود باید به آن بپردازیم وجود بافت فرهنگی و اجتماعی آرام و خوبی است که برخواسته از شعور و ادب مردم آن میباشد.
مهمان نوازی و ادب اجتماعی مسولان و شهروندان موجب گردیده است تا گروه عطر یاس علاوه بر انتخاب اولیه محل سرمایه گذاری خود بمنظور توسعه و گسترش فعالیتهای تولیدی و گردشگری نیز بفکر ایجاد طرحهای کاملتر و بزرگتری در این مننطقه باشد و با توجه به اینکه سیاست های کلان وخرد در بخش توسعه صنعت گردشگری از سالها پیش بطور جدی مورد حمایت دولت محترم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته.
اما جاذبه های نشتارود به همین جا ختم نمی شود. این شهر توریستی، یک منطقه جنگلی به نام دینارسرا دارد که در بخش مرتفع شهر قرار گرفته و از آنجا می توانید نمای کلی شهر و دریای آبی شمال را زیر نظر داشته باشید. منطقه جنگلی سفیدآب و کوه سر، منطقه ییلاقی داغ کوه، آبشارکمیلیه و کوه سرو دینارسرا هم از دیگر جاذبه های این شهر هستند که تماشای آنها خالی از لطف نیست.آبشار کمیلیه در غرب شهر نشتارود قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق خیابان شهید اوجانی (جاده کترا) امکان پذیر است. آبشار دینار سرا را هم این آبشار هم می توانید با عبور از خیابان ۱۵ خرداد به سمت جنوب ببینید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها