بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
کویر مرنجاب

توضیحات

#کویر #مرنجاب یکی از زیباترین نقاط کویری ایران محسوب می شود. تپه های شنی بلند و جنگلهای تاق جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است. #دریاچه_نمک آران وبیدگل و جزیره سرگردان از دیگر نقاط دیدنی منطقه محسوب می شوند.
قلب کویرهای ایران، مرنجاب در #استان_اصفهان است، این کویر در شمال شهرستان آران و بیدگل از توابع شهرستان #کاشان، که قسمت عمده آن را تپه های شنی غنی از پوشش گیاهان شورپسند فراگرفته است واقع شده است. در میان کویرهای ایران « #کویر_مرنجاب» یکی از دیدنی ترین مناطق کویری ایران و در دسترس ترین کویر است، جاذبه های افسونگر این کویر از قبیل جزیره سرگردان، چاه دستکن که آب شیرین و گوارایی دارد که - این خود از عجایب روزگار در کویر نمک زار است - جزیره سرگردان، دریاچه نمک آران، #کاروانسرای_عباسی مرنجاب و ... همه و همه از شگفتی های این منطقه کویری است که باید رفت و دید.
پشت ریگ در گویش محلی به معنای مکانی در پشت تپه های شنی، در شمال شرقی کاشان در استان اصفهان قرار گرفته و در واقع پشت ریگ مکانی است که تپه های شنی بیابان #بند_ریگ معروف به مرنجاب از سمت شرق پایان می گیرد.
در کنار تپه های #شنی که اصلی ترین جاذبه کویرند، وجود قلعه #کرشاهی و جزیره سرگردان در کویر مرنجاب، انگیزه بیشتری را به گردشگران برای آمدن به این منطقه می دهد.
مرنجاب در اصل نام کاروانسرا و قناتی بوده است که در زمان شاه عباس صفوی بنا نهاده شد و پس از آن مناطق پیرامونی آن به کویر مرنجاب شهرت یافته است. در اصل منطقه مرنجاب جزیی از بیابان بند ریگ است و در شمال آن واقع شده است.
نامگذاری این کویر به نام مرنجاب به این دلیل است که،کندن چاه های متعدد در این زمینهای ماسه ای به قدری مشقت بار بوده است که این منطقه به مرد رنج آب مشهور میگردد و در مرور زمان برای سادگی تلفظ به مرنجاب تغییر می کند.
پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :