بومیسم
جستجو
آرامگاه روح اله خمینی

توضیحات

آرامگاه سید روح‌الله خمینی رهبر پیشین جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی بهشت زهرای تهران قرار دارد. کار ساخت مقبره، پس از مرگ وی و با محوریت جهاد سازندگی و سپاه پاسداران آغاز گردید و همچنان ادامه دارد.
آرامگاه روح الله خمینی , قبر امام خمینی , جاذبه های مذهبی
مقبره روح الله خمینی یکی از پر هزینه ترین مقبره‌های جهان است.که مراسم سالگرد درگذشت وی به همراه برخی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی در آن برگزار می‌شود. و زیارتنامه وی نیز به زبان عربی در آن قرار داده شده‌است. مسئولیت اداره آن بر عهده خانواده وی و در حال حاضر نوه او حسن خمینی می‌باشد.پس از او، احمد خمینی و همسرش خدیجه ثقفی نیز در این مقبره دفن شدند.
خمینی تا پایان عمر قاطعیت و تغییر ناپذیری خود را حفظ نمود. او با پایان جنگ با صدام که بطور مداومی نارضایتی مردم رو به افزایش بود مخالفت می کرد. تنها زمانی که ورق جنگ در سال آخر آن برگشت و نیروی های امریکایی هواپیمای مسافربری ایران را سرنگون کردند خمینی به تعتبیر خود «جام زهر» را نوشید و با آتش بس مخالفت نمود. در این زمان دیگر آرزوی امام برای سرنگونی صدام دست نیافتنی بود. هرچند خمینی در ابتدا قطع ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر آتش بس بین ایران و عراق را رد کرده بود. در اواسط تیر ماه سال ۱۳۶۷ که علی اکبر رفسنجانی که به تازگی جای علی خامنه ای به عنوان فرمانده جنگ را گرفته بود خمینی را راضی نمود که امیدی به ادامه این جنگ نیست و خمینی سرانجام با پذیرش قطع نامه موافقت نمود.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

موقعیت

ارسال شده توسط :

تاریخ ایران
تاریخ ایران 2986 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :