بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای ساغری

توضیحات

مسجد صاحب الزمان (عج) روستای ساغری به لطف خداوند وهمت والا وقابل تحسین مردم این روستا تاکنون توانسته پیشرفت شگفت انگیزی داشته باشد .
این مسجد دردوران قبل از انقلاب زمانی که آیت الله خامنه ای به جیرفت و چند روزی ساغری تبعید شده اند توسط ایشان کلنگ زنی و با کمک اولیه او ساخته شد و پس از گذشت سالها به دلایل سبک ساخت و ازبین رفتن زیر بنای مسجد و نشست ساختمان و ایجاد ترک هایی که از خود نور عبور می داد تصمیم به برداشتن آن و ساختن از نو توسط برادران هیئت امنا و مسئولین شهرستان و هماهنگی با امام جمعه محترم شهرستان آقای جمالی زاده گرفته شد .
بنابراین در روز تاسوعای حسینی سال ۸۸ مسجد را تخلیه و بنای آن را برداشتند و تصمیم به ساختن نمازخانه موقت گرفتند . پس از چند روزی نمازخانه موقت ساخته شد و مورد استفاده نمازگزاران محترم گردید.
وبه کمک افرادی که درابتدا کمکهای چشمگیری برای استارت کردند شروع به کندن گودال با دستگاه توسط یکی از برادران وکارهایی که برای زیر بنای این مسجد نیاز بود انجام دادند وبا وجود مشکلات هزینه ای که روبه رو بودند ، روشهایی برای جمع آوری کمکهای مردمی لحاظ کردند وبه لطف خداوند وتدبر مردم ساغری توانستند این مسجد را که طرح دو طبقه دارد ، طبقه اول را تقریبا به پایان برسانند . الان هم شکر خدا سیمانکاری داخل وکارهایی که قبل از زیبا سازی باید انجام داد به اتمام رسید ودرب و پنجره های آن هم دردست ساخت است و انشاالله نصب خواهند شد .

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :