بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای درگاه

توضیحات

روستای سر سبز و زیبای درگاه در شمال ایران و یکی از روستاهای شرق گیلان است که از توابع بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه،و زیر مجموعه دهستان دهشال می باشد.
روستای درگاه یکی از بزرگترین روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه و سومین روستا از نظر جمعیت در دهستان دهشال است که خود به چند محله ی کوچکتر تقسیم می‌شود که عبارتند از دو برادران(مسجد حاجی یعقوبی روستای درگاه) ، چالجیگاه (مسجد شهدای روستای درگاه)، حمام سر (مسجد جامع روستای درگاه)، پائین محله درگاه(مسجد سید شهداء روستای درگاه)،داوود آباد ( مسجد میرحیدری یا مسجد سجادیه روستای درگاه) و لونده( مسجد صاحب الزمان روستای درگاه) که مجموعاٌ حدود ۳۳۵ خــــانوارمی باشند(طبق آمار سال ۱۳۹۰) که دارای شورای مستقل نیز است .
این روستا در۴۲ کیلومتری شهر رشت،۷کیلومتری آستانه اشرفیه،۱۲ کیلومتری لاهیجان و در ۱۵ کیلومتری دریا قرار دارد و دارای مناظر بسیار زیبا و دیدنی می باشد.جهت مشاهده تصاویر زیبای روستای درگاه بروی گالری تصاویر روستای درگاه کلیک نمایید
(گالری تصاویر روستای درگاه)
قابل ذکر است بیش از ۹۰ درصد مردم مقیم روستا به کشاورزی مشغول بوده و عده ای دیگر در کنار کشاورزی به دامداری نیز مشغولند.
برنج یکی از مرغوبترین محصولات کشاورزی درگاه ست که در سطح کشور شناخته شده است.
سرشماری نفوس و مسن روستای درگاه
این روستا در دوران دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ رزمنده راهی جبهه ها نموده است که حاصل آن تقدیم ۲۲شهید والامقام درراه دفاع از نظام وخاک وناموس و۱۵ جانباز فداکار و۴اسیر سرفراز بوده است.
مسیر حرکت از لاهیجان:لاهیجان>رودبنه>روستای داخل>روستای درگاه
مسیر حرکت از آستانه اشرفیه:آستانه اشرفیه>سه راه رودبنه>روستای داخل>روستای درگاه
دوستان عزیز اگر اطلاعات دیگری راجع به روستای درگاه،از تاریخچه تا شغل و شیوه زندگی مردم و…… در اختیار دارید با ما در میان بگذارید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها