جستجو
آشتیان

توضیحات

آشتيان يکي از شهرهاي استان مرکزي در ايران است. اين شهر همچنين مرکز شهرستان آشتيان است. آشتيان از شهرهاي تاريخي ايران است چنان که نام اين شهر که در واقع تغيير يافته آتشدان است در زمان زرتشتيان و ايران باستان نامگذاري شده‌است. اين شهر در موقعيت جفرافيايي به طول ۳۴ و عرض ۳۳ قرار دارد.
جمعيت شناسيجمعيت اين شهر در سال ۱۳۷۵، ۸,۰۰۰ نفر گزارش شد. اما اکنون جمعيت آن گسترش يافته ‌است. عمده دليل اين افزايش جمعيت سير جمعيت دانشجويان از سرتاسر کشور به دانشگاه آزاد اين شهر است.
نامشهر آشتيان در آغاز ابرشتگان و بعد ابرشتجان نام داشته. همين نام بعدها به صورت آشتيان درآمده‌است.نام ناحيه‌اي که آشتيان در آن قرار دارد در قديم وَرَه (وَرَّه) بوده است.
جغرافياشهر آشتيان در منطقه‌اي سردسير در حاشيه کوههاي اراک و مشرف به ارتفاعات زاگرس از طرف غرب واقع گشته و به همين خاطر داراي آب و هواي نسبتاً سرد و کوهستاني در زمستان است و در تابستان ييلاق خوبي براي گردشگران است. يکي از روستاهاي آن به نام آهو بوده که ييلاق آشتيان مي‌باشد.آب آشاميدني شهرستان آشتيان سالهاي زيادي از مسائل مهم و بغرنج شهرستان آشتيان به حساب مي‌آمد که در سالهاي اخير برطرف شد.
جمعیت : ۱۰۴۰۵کد تلفن : ۸۶۲

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

4.5

موقعیت

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها