بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

تنگه چاکاویر

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 96
تنگه چاکاویر

توضیحات

جزیره قشم، جزیره ای با انواع جاذبه های دیدنی که گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند و مقصد گردشگری بسیار خوبی به شمار می رود.یکی از این جاذبه های دیدنی در جزیره ی قشم، تنگه چاکاویر است که می توان گفت کمتر شناخته شده می باشد.این تنگه در نزدیکی روستای گوران می باشد که بهتر است با یک لیدر از روستا به سمت تنگه حرکت کنید که این مسیر حدود نیم ساعت پیاده روی دارد اما مسیر آن انقدر زیبا و چشم نواز است که اصلا خسته کننده نمی باشد.
همچنین قبل از حرکت بهتر است که از طریق سامانه هواشناسی، از مطلوب بودن هوا اطمینان پیدا کنید تا روز خوبی را برای خود رقم بزنید. معمولا بهترین فصل سفر در اکثر مناطق و شهرهای ایران‌ فصل بهار یا پاییز است. جزیره قشم به‌خاطر آب‌وهوای گرمسیری،‌ علاوه بر بهار و پاییز، در فصل زمستان هم یکی از بهترین مقاصد گردشگری است.به شما پیشنهاد می کنیم اگر جزیره قشم سفر کردید حتما از این روستا و تنگه چاکاویر دیدن کنید.
همچنین شما با سفر به این منطقه و به روستای گوران علاوه بر رفتن به تنگه ی چاکاویر، می توانید از دیگر جاذبه های نزدیک آن دیدن کنید.این روستا یک بندر بسیار سرسبز و با قدمتی زیاد است که نخلستان های زیادی اطراف خود دارد.لنج هایی با وسعت زیاد هم در این نزدیکی روستا دیده می شود که با ابزار هایی ساده ساخته شده اند ولی لازم به ذکر است که مهارت زیادی در ساخت این لنج ها به کار گرفته شده است چرا که این لنج ها گاهی حتی می توانند تا یک قرن روی آب شناور باشند. ‌از جاذبه‌های دیگر روستا، سد گوران و بام گوران است. سد گوران در ۸۰ کیلومتری قشم قرار دارد و متعلق به دوره هخامنشیان است. بخشی از این سد هم متعلق به دوره ساسانیان است. کوهی نزدیک این سد قرار دارد که از بالای آن سد گوران و مناطق اطرافش به‌خوبی قابل‌مشاهده است و نمایی بسیار زیبا دارد که به بام گوران مشهور شده است.
این تنگه بر اثر فرسایش لایه‌ها با باد و آب در طی میلیون‌ها سال شکل گرفته و از آنجا که مقاومت لایه‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است، حفره‌ها و حوضچه‌های گوناگونی در این تنگه به وجود آمده است.در این اواخر از روستای گوران تا چاکاویر تابلوی راهنما برای پیداکردن آسان‌تر مسیر نصب شده؛ ولی با این حال نیاز است با راهنمای محلی به تنگه چاکاویر بروید.
اگر به‌ تازگی در منطقه باران آمده باشد، می‌توانید از شنا در حوضچه‌های زیبای تنگه چاکاویر لذت ببرید که پر از آب شیرین باران شده‌اند.از همان ورودی تنگه، برای رفتن به نقاط بالاتر و دل تنگه باید دست به سنگ شوید و با احتیاط بالا بروید و در صورت امکان از بقیه کمک بگیرید. مراقب سلامت خود و همچنین طبیعت و صخره‌های نازک‌تر و آسیب‌پذیرتر باشید.
همین‌طور که از صخره‌ها بالا می‌روید و به‌سمت دل تنگه حرکت می‌کنید، مسیر صعب‌العبورتر می‌شود و تقریبا دیگر راهی برای جلوتر رفتن وجود ندارد خصوصا اگر باران آمده باشد و حوضچه‌ها پر از آب باشند.در مسیر تنگه چند چاه آب شیرین وجود دارد که محلی‌ها در فصول گرم سال از آن‌ها استفاده می‌کنند‌.
قطعا زیبایی‌های این تنگه بعد از بارندگی بسیار بیشتر از فصول گرم سال است، چون تمام حوضچه‌ها پر از آب می‌شوند و صخره‌ها به‌سبب جنسشان رنگی سبزآبی و زیبا به خود می‌گیرند.سکوت و آرامش منطقه از دیگر جذابیت‌های این تنگه است. وقتی در سکوت تنگه با تمرکز اشکال صخره‌ها را به تماشا می‌نشینید، روحتان سرشار از آرامش می‌شود و صدای آواز پرندگان محلی گوش‌هایتان را نوازش می‌دهد

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :