بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

قلعه قلاقیران ایلام

جاذبه های تاریخی
  • بازدید - 214
قلعه قلاقیران ایلام

توضیحات

قلعه قلاقیران ایلام در ۶ کیلومتری شهر ایلام و ۷۰۰ متری بخش شمال پادگان نظامی شیشدار قرار دارد. قدمت این قلعه به زمان اشکانیان بر می گردد و یکی از قلعه های قدیمی ایران محسوب میشود. قلا قیران در گویش محلی به معنای صدای کلاغ است.طول کوه قلاقیران به ۲۱۵۲ متر میرسد که حتما برای دسترسی به کوه قلعه قلاقیران باید امکانات صخره نوردی حرفه ای به همراه داشته باشید. با توجه به گفته معماران الگوی ابتدایی میدان آزادی تهران را از کوه قلاقیران برداشته اند.
چشم انداز های کوه قلا قیران عبارت است از تفرجگاه های جنگل ششدار و منجل، که محوطه را پوشش داده است و همچنین قشنگی ها و جاذبه های آن بی مانند است. بنای این قلعه به صورتی است که آدمی به طبیعی بودن آن شک میکند ولی در اصل این بنا کاملا طبیعی به وجود آمده است.در دامنهٔ این کوه جنگلی درختان کهنسال بلوط وجود دارد.
قلعه قیران مسیر دشواری دارد که برای رسیدن به آن باید این مسیر را طی کنید که اگر موفق شوید این مسیر دشوار را بگذرانید چشم انداز فوق العاده شهر ایلام و جنگل های نزدیک به آن را مشاهده خواهید کرد.این ناحیه را از نظر جاذبه طبیعی میتوان جز یکی از خوب ترین مناطق کوهستانی کشور دانست.
قلعه قیران یکی از جاذبه های تاریخی ایلام است که در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۴۳۲ به فهرست آثار ملی کشور اضافه شده است .
نحوه دسترسی به قلعه قلاقیران
آدرس : ایلام، بالای کوه قلاقیران، ششدار

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

تاریخ ایران
تاریخ ایران 2986 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :