بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای چاهکل

توضیحات

روستای چاهکل روستایی زیبا در ضلع جنوبی درگز با آب و هوایی معتدل و محصول کشاورزی نارنگی می باشد .
با وجود خشکسالی های اخیر خوشبختانه چاهکل با وجود قرارگیری در جنوبی ترین ضلع دامنه رشته کوههای زاگرس و در مسیر آبهای زیر زمینی هنوز از منابع آبی خوبی برخوردار است و ۱۰۰ درصد آب کشاورزی و مصرفی خود را از چاههای آب تامین می کند.
شغل دامداری در چاهکل از رونق خوبی برخوردار است و خانوده ها بخشی از درآمد خود را از محصولات لبنی و پروتئینی تامین می کنند.
آغر قارچ ریشه ای زیرزمینی که این روزها نامش بر سر زبانهاست و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است در چاهکل هم می روید و در بهترین سالهای بارشی باران مقادیر زیادی از آغر در چاهکل برداشت می شود.
کُنار چاهکل هم از طعمها و رنگها و اندازه های مختلفی برخوردار است و بسیاری از گردشگران و اهالی منطقه سیاهو و سایر شهرستانهای هرمزگان سیزده نوروز خود را برای هم گذراندن در طبیعت بکر چاهکل و هم خوردن کُنار چاهکل انتخاب می کنند.
اهالی چاهکل مردمانی ساده و مهمان نواز هستند و با توجه مشکلات آموزشی و نبود امکانات جهت تحصیل فرزندانشان مجبور به مهاجرت به شهرها شده اند و بسیاری از جوانان چاهکلی در بندرعباس و سایر شهرهای استان هرمزگان دارای مدارک عالیه و پست های مدیریتی می باشند.
نارنگی چاهکل از بهترین نارنگی در سالهای اخیر در منطقه سیاهو شناخته شده و روانه بازار تهران و سایر شهرستانها گردید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها