بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 497
یاسوکند

توضیحات

ياسوکند شهري است در استان کردستان در غرب ايران. اين شهر در بخش کراني شهرستان بيجار قرار گرفته است. جمعيت اين شهر در سال ۱۳۸۵، برابر با ۳,۸۴۶ نفر بوده است فتاح اسماعيلي شاعر گرانقدر در اين شهر ساکن است.کتاب اعزاز عشق از وي به تازگي به چاپ رسيده است.
از نظر آب و هوای اقلیمی شهر یاسوکند منطقه ای سرد و کوهستانی است که متوسط درجه حرارت در گرمترین ماه ۳۲ درجه سانتی گراد و در سرد ترین ماه سال ۶ – درجه سانتیگراد می باشد . متوسط میزان بارندگی سالیانه ۳۲۰ میلی متر و رطوبت نسبی ۶۴ درصد در سال می باشد .
با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه کشاورزی در جهت گسترش کشت دیم توسعه یافته است در بخش های مختلف سطح شهر و نیز اطراف آن تاکستانهای وسیعی به چشم می خورد که علاوه بر تامین مصرف محلی بخش عظیمی نیز به شهرستانهای همجوار فرستاده می شود و در واقع یاسوکند را می توان از باغهای وسیع انگور ش شناخت که این امر در وضعیت اقتصادی ساکنین نیز حائز اهمیت است .
انواع انگور تولید شده در شهر یاسوکند از لحاظ کیفیت در رتبه های ممتاز نمونه های داخلی قرار دارد بگونه ای که طعم انگور این منطقه در مقایسه با مناطق دیگر در مقامی بالاتر است . باغهای زیبای تاک به منزله کمر بندی در اطراف شهر پراکنده اند که در فصول برداشت انگور چهره زیبایی به شهر می بخشد .
مهمترین محصولات کشاورزی عبارتند از : گندم – جو – انواع انگور – سیب – گلابی – زردآلو و…

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :