بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای شهران

توضیحات

این روستا در استان گیلان شهرستان رودبار بخش رحمت آباد و بلوکات واقع شده ، فاصله تقریبی از مرکز استان یعنی رشت، در حدود ۴۵ کیلومتر می باشد. اهالی این روستا افرادی سخت کوش و مهربان هستند. در حال حاضر به دلیل مهاجرتهای شهرنشینی انجام شده از تعداد ساکنین آن کاسته شده اما در حدود دو دهه قبل تعداد قابل توجهی از افراد در روستا سکونت داشتند.
شغل اصلی روستائیان دامداری و کشاورزی می باشد. این روستا از نظر مناظر طبیعی بسیار زیبا می باشد. پوشش گیاهی منطقه جنگلی است. دارای کوه و دره و رودخانه می باشد. این روستا به سه قسمت داخلی تقسیم شده که از طریق دوشاخه رودخانه و در نهایت اتصال آن دوشاخه به هم این سه منطقه شکل گرفته است.
ناحیه اول به شهران محله معروف است که تمرکز جمعیت در آن ناحیه از سایر نقاط بیشتر بوده که در قسمت شمال شرقی روستا واقع شده، ناحیه دوم به ویاب محله معروف است که در قسمت شمال غربی روستا واقع شده و ناحیه سوم به پایین محله معروف است که در قسمت جنوبی روستا قرار دارد.
در هر یک از مناطق شرقی و غربی ذکر شده یک رودخانه جریان دارد که در جنوب روستا به یک دیگر پیوند خورده و در نهایت به رودخانه معروف سفیدرود وارد می شوند.
این روستا دارای دو مسجد در دو قسمت مناطق شرقی و غربی می باشد و دارای یک مدرسه ابتدایی به نام ۱۳ آبان می باشد.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :