بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
بازرگان

توضیحات

بازرگان يکي از شهرهاي استان آذربايجان غربي ايران است. اين شهر در بخش مرکزي شهرستان ماکو جاي دارد.
شهر مرزي بازرگان در شمالغربي ايران و شمالي ترين نقطه آذريايجان غربي قرار گرفته و ازنظر موقعيت جغرافيايي واقتصادي از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا از طرف شمال در يک کيلومتري کشور ترکيه و از طرف شمال شرقي باجمهوري خود مختار نخجوان هم مرز است و نکته ديگري که حائز اهميت است اين است که مهمترين گمرک زميني کشور در اين شهر قرار دارد و بعنوان دروازه اروپا يا پيشاني ايران بشمار مي رود که روزانه صدها مسافر داخلي و خارجي ( توريست و گردشگر ) و صدها کاميون ترانزيتي و سواري از اين شهر مرزي و قديمي ديدن و تردد مي نمايند.
از جمله افرادي که به اين شهر وارد شده ودرسفر نامه خود از شهر بازرگان نام برده اوژل فلاندل سياح معروف فرانسوي است که در زمان قاجاريه و در زمان حيات علي خان سردار ماکو به ايران سفر کرده و از بازرگان در کتاب خود ياد کرده است.
بازرگان که از سال ۱۳۶۵ از طريق نمايندگي شهرداري و زير نظر شهرداري شهر ماکو اداره مي شد. با توجه به موقعيت حساس مرزي بودنش و گسترش عمران در اين محل نمايندگي تکافوي نياز منطقه نبود، بهمين علت به جهت دارا بودن ظرفيت هاي بالقوه و قرار گرفتن مهمترين گمرک زميني کشور در اين منطقه و عبور جاده ترانزيت از وسط بازرگان و همچنين مکاتبات مکرر از سوي اهالي شريف منطقه، نمايندگي شهرداري بازرگان در نيمه دوم سال ۱۳۷۵ با مجوز رسمي وزارت کشور ايران به شهرداري مستقل با درجه ۲ شهرداري فعاليت خود را رسماً آغاز نمود و در سال ۱۳۷۸ بدليل گسترش فعاليتها و حجم زياد پروژه هاي عمراني از درجه ۲ به درجه ۵ ارتقاء يافت.
بر پايه سرشماري سال ۱۳۸۵، جمعيت اين شهر برابر با ۹,۰۴۷ نفر بوده است.گمرک بازرگان منبع اصلي درآمد مردم اين منطقه بحساب مي‌آيد.
زبان گفتاري در اين شهر مرزي تركي آذربايجاني است .مردم آذري بازرگان شيعه مذهب هستند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :