بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 619
آبشار هفت شادان

توضیحات

#آبشار_شادان یا آبشار هفت طبقه در استان #گلستان واقع است. #آبشار_هفت_طبقه  در هفت کیلومتری جنوب شهرستان #کردکوی در دل جنگلهای بکر و طبیعی دامنه کوه #البرز قرار دارد. کردکوی در بیست و پنج کیلومتری غرب شهرستان #گرگان قرار دارد.
ارتفاع #آبشار در حدود چهل متر است که آب در شکست های زیبا در هفت نقطه آن منظره ای زیبا را ایجاد کرده است. به همین دلیل  به آبشار هفت طبقه معروف گشته است .
این آبشار تا چند سال قبل ناشناخته بود تا اینکه گروهی از کوهنوردان بالابلوک در مسیر کوهنوردی با آن مواجه شدند. برای رفتن به آبشار معمولا از مسیر داو (دو آب) که محل تلاقی دو #رودخانه است حرکت می کنند که در این مکان تابلوی مشخصات درازنو هم نصب شده است که می تواند راهنمای خوبی باشد. مسیر سمت راست به یال درازنو منتهی می شد و مسیر سمت چپ به آبشار هفت طبقه. مسیر دارای شیبی ملایم است و حدود دو ساعت طول می کشد تا به آبشار برسید. در طول مسیر از مکان های غول سنگ، تیل سر، توسکا #چشمه و سپس جاده طرح #جنگل عبور می کنید. در این مکان دو آبشار وجود دارد که آبشار جنوبی کوچکتر و خروشانتر است. برای رسیدن به آبشار در حدود یک ساعت پیاده روی لازم است.
شایان ذکر است که طناب برای این مسیر لازم است که البته از قبل طنابی توسط گروه های قبلی نصب شده است.  مسیر برگشت طولانی تر و لی با شیب ملایمتر است. در طول مسیر از عرض سه رودخانه باید عبور کنی که فقط رودخانه وسطی که آب آبشار را هم تامین می کند عبور کردن سخت است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها