بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار اوبن

توضیحات

یکی از زیباترین آبشار‎های استان #مازندران ، #آبشار_بولا یا #اوبن است. این #آبشار تمام خزه‎ای به دلیل طبیعت و اکوسیستمی که اطراف آن وجود دارد، دارای زیبایی دوچندان است.
#آبشار_اوبن در نزدیکی شهر #قائمشهر و در جاده قائمشهر به تهران و در منطقه‌ای حفاظت شده با نام #بولا قرار دارد. این آبشار مرز طبیعی بین مازندران و سمنان است. اوبن در زبان محلی به معنای زیر آب است، که با توجه به شکل و شمایل آبشار خزه‌ای متوجه نام‌گذاری اینجا می‌شوید.
با توجه به ارتفاع حدود 1750 متری آبشار اوبن و محیط جنگلی اوبن، این منطقه آب و هوایی سرد با رطوبت بالا دارد. بهترین فصل برای رفتن به این منطقه اردیبهشت تا شهریور است، هرچند که پاییز اوبن هم رویایی است، اما خیلی مناسب شب مانی و کمپینگ نیست.
آب آبشار از چشمه‎های طبیعی در بالادست آبشار تامین می‎شود و بعد از جاری شدن بر روی زمین به شیرین رود و سپس به رودخانه تجن سرازیر می‌شود.
زمانی که بالای آبشار بالادست را بصورت کوهنوردی بالا بروید، چشمه‌های طبیعی را خواهید دید که سرمنشا آبشار زیبا هستند.
زمانی که شما با ماشین به آبشار بولا می‎رسید، دو آبشار در سمت بالا دست، و چندین آبشار در پایین دست جاده وجود دارد. اگر قصد کوه‎نوردی داشته باشید، مسیر بالای آبشارها با وجود چشمه‎های آب که سرمنشا این رود هستند، به مسیر شما زیبایی خاصی می‎دهد.فقط حواستان باشد که شیب مسیر زیاد است، و بخاطر رطوبت هوا  و وجود چشمه ها مسیر لغزنده است، مواظب باشید سر نخورید. اول و میانه مسیر کاملا جنگلی است و شما دریایی از رنگ را می‎بینید.اما در انتهای مسیر، به سنگ‎های بزرگ بالای کوه می‎رسید.
با توجه به این‎که شما در مرز طبیعی بین استان مازندران و استان سمنان هستید، اگر به بالای این سنگ‎ها بروید، خواهید دید که در یک طرف کوه خشکی و طرف دیگر جنگل است(همان درتعریفی که همیشه از شمال داشتیم…)سنگ‎ها بزرگ و دارای پرتگاه هستند، اگر حرفه‎ای و با تجهیزات کامل نیستید، لطفا مسیرتان را فقط تا سنگ‎ها ادامه دهید، چون خطرناک است.
Location: Oben waterfall, Ghaemshahr, Mazandaran Province, IRAN 🇮🇷.
#سفرکجابریم
#سفر #مسافر #مسافرت
#گردش #گردشگر #گردشگری
#توریسم #توریست #توریستی
#ایران #ایران_گردی #جهان_گردی
#طبیعت #طبیعتگردی #طبیعت_گردی
#بوم_گردی #همسفر #عکاسی

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :