بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
قوشچی

توضیحات

قوشچي يکي از شهرهاي بخش انزل شهرستان اروميه در استان آذربايجان غربي ايران است.
قوشچي در فاصله حدود ۵۲ کيلومتري شمال غربي اروميه واقع شده‌است. قوشچي مرکز بخش انزل بوده و جمعيت آن بر اساس سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال ۱۳۸۵ حدود ۲۹۴۳ نفر با ۸۳۲ خانوار مي‌باشد. جمعيت اين شهر در سال ۱۳۷۵ برابر با ۳۰۹۳ نفر بوده‌است. از کل جمعيت شهر در سال ۱۳۸۵ تعداد ۱۵۹۳ نفر مرد و ۱۳۵۰ نفر زن مي‌ باشند.
تا حدود ۲ دهه پيش بيشتر درآمد مردم ان از محل زراعت و دامداري بوده و عمده محصول آنها بادام گردو و انگور و غلات بود. اما بدليل خشکسالي‌هاي متوالي که باعث خشک شدن قناتهاي پر اب و جاههاي عميق آن شد در حال حاضر کشاورزي در منطقه در حال از دست دادن رونق خود است. بيشتر درآمد و اشتغال مردم که زبانزد همگان است از محل کاميون‌داري مي‌باشد.
در حال حاضر بسياري از جوانان اين شهر مراحل خوبي از سطح سواد آکادميک را گذرانده و مشغول بکارهاي مختلف مي‌باشند. اين شهر در کنار ساحل درياچه اروميه واقع شده و مجتمع تفريحي و توريستي باري در مجاورت اين شهر يکي از زيباترين و مدرنترين مجموعه در نوع خود در کشور است.
علاوه بر آنکه قوشچي نام شهري در استان آذربايجان غربي مي‌باشد، در لغتنامه دهخدا نيز در سرواژه «قوشچي» چنين آمده‌است:«قوشچي. (اِخ) نام يکي از دههاي بارفروش مازندران. (ترجمه ? مازندران و استرآباد رابينو ص ۱۵۹).»

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :