بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
آبشار کرکبود

توضیحات

#کرکبود یکی ازچندین روستای منطقه #طالقان بوده که در فاصله صدوسی و پنج کیلومتری غرب #استان_تهران قرار دارد، کرکبود روستایی است در شمال شرقی مرکز طالقان وبه فاصله پنج کیلومتری از آن که وجه تسمیه آن تیرگی و کبودی صخره های اطراف این روستا است که به کرکبود معروف است.
#آبشار_کرکبود با ارتفاع پانزده متر از کوه های شمالی طالقان سرچشمه گرفته ودارای خروجی آب فراوانی است که پس از گذر از دره ای عمیق به #رودخانه #شاهرود می پیوندد.
در کنار #آبشار و در زیر صخره های کوه حفره هایی به صورت دکه های مجزا در آورده بودند . در این جایگاهها خوشنویسان،نویسندگان و قرآن نویسان، قرآن و منابع دیگر اسلامی و ادبی را می نوشتند .
در ضلع شرقی و غربی دره صخره ای وجود دارد که ارتفاع متوسط آن بین سی تا پنجاه متر می باشد . راه ورودی به محل آبشار از سینه کش ارتفاعات غربی دره است . در دوبخش جنوبی و شمالی دره، دیواره کوهها به یکدیگر نزدیک و فضای زیبایی را به وجود آورده است .
در ضلع شمالی #دره، آبشاری به ارتفاع حدود پنج متر وجود دارد که در صورت افزایش میزان آب بر ارتفاع آن افزوده می شود . آب آبشار پس از ریزش بر صخره سنگی، در کف دره جاری شده و پیچش و جریان آن جلوه بسیار زیبایی را پدیدار می کند .در این فضای بسته صدای آب اجازه شنیدن هیچ صدایی را به انسان نمی دهد .
آبشار کر روستای کرکبود می تواند به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری طالقان جمعیت زیادی را به خود جلب کرده و موجب رونق اقتصادی روستا شود.
شاید بتوان این آبشار را با تنگه ساواشی فیروز کوه مقایسه کرد.. برای رسیدن به این آبشار باید به سمت طالقان رفته و از کنار #دریاچه ی طالقان گذشته و با عبور از #گردنه طالقان و دنبال کردن تابلو ها به روستای کرکبود رسید. بهترین فصل بازدید بهار و تابستان بوده که با توجه به گرمی هوا بازدید از آبشار را مفرح می کند، موقعیت آبشار به گونه ای است که ریزش آب از این ارتفاع همراه با ریزگردهایی است که در نزدیک آن بودن لذت بخش است. از روستا تا آبشار زمانی پانزده دقیقه ای لازم است، فقط در انتهای مسیر به دره ای برمی خورید که با توجه به شیب تند آن باید با احتیاط کامل از آن عبور کنید.

پ ن: لطفا در حفظ طبیعت کوشا باشیم.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

سفرکجابریم
سفرکجابریم 80 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :