بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

دره ناصر آباد تهران

جاذبه های طبیعی
  • بازدید - 259
دره ناصر آباد تهران

توضیحات

دره ناصرآباد تهران ،در موقعیت جغرافیایی N354916 E513040 در استان تهران واقع است. ناصرآباد، یکی از دره‌های شمال شهر تهران در دامنه‌های رشته‌کوه البرز است که از سمت غرب به یال دارآباد منتهی می‌شود. با وجود ساخت و سازهای بی‌رویه در مدخل این دره، کماکان از معدود دره‌های بکر و دست نخورده شمال شهر تهران بشمار می‌رود. طول این دره در حدود ۳ کیلومتر است که در میانه به دو دره مجزا نقسیم می شود. در این دره ۳ آبشار کوچک فصلی وجود دارد که مناظر زیبایی ایجاد کرده است. ارتفاع دره از سطح دریا در ابتدای آن در حدود ۱۶۰۰ متر و در انتها تا ۲۳۰۰ متر افزایش می یابد. انتهای این دره به خط الراس دارآباد منتهی می شود.
جهت دره ناصر آباد تهران شمال غربی به جنوب شرقی، و شیب آن به سمت رودخانه و درۀ کند است. این دره از شمال و شمال غربی به کوههای جنوبی روستای امامه، و از جنوب و جنوب شرقی به دامنه های کوه ورجین و درۀ کند منتهی میشود. طول مسیر این دره حدود۴۰۰۰ متر، و اختلاف ارتفاع دو نقطۀ آغازی و پایانی آن حدود ۳۵۰ متر است. در اطراف این دره چندین درۀ مهم و اصلی وجود دارند که با بالارفتن از آن مشاهده میشوند. از ویژگیهای مهم این دره، قرارگرفتن در غرب کوه بلند ورجین است که آب حاصل از ذوب برفهای این کوه در درۀ ناصرآباد سرازیر می‌شود.
درۀ سرسبز ناصرآباد به سبب ارتفاع کم و قرارگرفتن در مجاورت شهر لواسان، از دیرباز محل عبور روستاییان میان روستای امامه، بوجان و لواسان بوده است. ورود به این دره از درۀ کند، از جنوب شرقی روستای امامه و یا از روستای راحت آباد امکانپذیر است. فاصلۀ عرضی میان دو یال سمت چپ و راست این دره از یکدیگر زیاد است. از ‌اینرو، ناصرآباد دره‌ای فراخ و دارای چشم اندازی زیبا ست. راهپیمایی در این دره حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان می‌برد. از طریق این دره میتوان به کوه ورجین و روستای امامه راه یافت.
دسترسی به دره ناصر آباد تهران از طریق بزرگراه ازگل، خیابان نخل، بلوار کنگان(گلناز)، بلوار آبادان، خیابان لاوان، انتهای خیابان کوچه نهم امکانپذیر است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

طبیعت ایران
طبیعت ایران 3288 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :