بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای بهرامجرد

توضیحات

بهرامجرد روستایی است در ۴۶ کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان و از توابع شهرستان بردسیر می‌باشد.این روستا در نزدیکی رود خانهٔ بهرامجرد قرار دارد و به علت نزدیکی به این رود و همچنین ارتفاع مناسب از سطح دریا دارای آب و هوایی دلپذیر می‌باشد. در گذشته باغ‌های متعدد و بزرگی در این منطقه قرار داشته‌اند که بسیاری از آن‌ها از بین رفته‌اند و از آن جمله می‌توان باغ دشت را نام برد هم اکنون نیز باغ هایی دراین روستا قرار دارد.
کشفیات باستانشناسی در دههٔ شصت میلادی دراطراف آن انجام شد و منجر به کشف قلعهٔ غبیرا گشت. دهستان بهرامجرد و روستاهای تابع آن که عبارتند از: غبیرا، محمود آّباد، ده گبر و گلومک دارای قدمتی بیش از چهار هزار سال می‌باشند.در دوره بهرام گور این ناحیه به رونق خاصی می‌رسد و به همین سبب آن را بهرامگرد (شهر بهرام) می‌نامند. بعد از سیطره اعراب براین ناحیه بهرامگرد به بهرامجرد تبدیل می‌گردد.
در دورهٔ اسلام هم این روستا رونق خاصی داشت به شکلی که پس از حملهٔ مغول سلطان جلال الدین خوارزمشاه به این روستا عقب‌نشینی می‌کند و در آن روستا سنگر می‌گیرد که این امر و رشادت‌های مردم آن دیار باعث شکست مغولان در این منطقه می‌گردد.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.