بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای پيرتاج

توضیحات

پیرتاج : قدمت این روستا بنا به گفته بزرگان ومدارک به دست امده از قزلار قلعه باشقورتران همدان زیاد میباشد .در زمان خلافت حضرت علی (ع)از مدارک فوق شهری بوده است درهمین محل به نام سیرتاج یا میرتاج که به مرور زمان پیرتاج تلفظ شده است . وطبق قلعه ها وکوهای اطراف که نشان دهنده قدمت دیرینه ان میباشد.
وجود سه تن از امامزادگان در ضلع غربى روستا از نوادگان امام جعفر صادق (ع)به نامهاى محمد .عبدالله واسماعیل که زائرین زیادى همه روزه از اقصاى نقاط کشور به زیارت انان میایند . خصوصآ انها که اولاد ذکور میخواهند . که همگى حاجت روا شده اند . وبسیارى از شواهد دیگر قدمت دیرینه این روستا را تایید میکند.
داراى دو مسجد ١.مسجد جامع ٢.مسجد امام حسین (ع)داراى یک حسینیه به نام امام زمان (عج)یک زینبیه . یک حسینیه به نام حضرت ابوالفضل (ع) وزیارتگاه امامزادگان فوق . داراى ٤هیئت مذهبى
داراى ٢١٢٠ نفر جمعیت . ٣٢٨خانوار. زبان محلی ترکى . مذهب شیعه
روستای پیرتاج از توابع شهرستام بیجار در منطقه چنگ الماس می باشد که به لحاظ جغرافیایی در جنوب شرقی شهرستان بیجار واقع است ( ۶۲ کیلومتری شهر بیجار ) این روستا بزرگترین دهستان بخش چنگ الماس است. و روستاهای زینل، همایون، چشمه آدینه، آغبلاغ چنگ الماس، ینگی کند، کاکا عباس، قزانقزه، شاه گدار، گاوبازه و حاجی آباد و…. از توابع این دهستان می باشد…….

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

روستا شناسی
روستا شناسی 2461 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها