بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهر دوست محمد

توضیحات

دوست‌مُحمد(دوست محمد خان سارانی) مرکز شهرستان هیرمند، استان سیستان و بلوچستان است.
این شهر مرکز بخش دوست محمد است و در۳۰کیلومتری شمال شرقی شهر زابل و چند کیلومتری مرز افغانستان قرار دارد. شهر دوست محمد در دشت واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا تقریباً۴۷۰ متر و آب و هوای آن گرم و خشک است. جمعیت این شهر بر طبق سرشماری سال ۱۳۸۵، برابر با ۲۰۴۵۶ نفر بوده‌است. این شهر در اوایل سال ۱۳۸۷ از مرکزیت بخش به شهرستان ارتقا یافت و هم اکنون دارای فرمانداری و همه امکانات مشابه سایر شهرستان‌ها می‌باشد. این شهر یکی ازشهرهای مهم سیستان محسوب می‌شود. ازجمله محصولات این شهر وپیرامون ان گندم،جو،محصولات جالیزی،انگور وانار می‌باشد. وصنعت دراین شهر رشد چندانی نداشته وتنها صنایع ماهیگیری از دریاچه هامون در گذشته رواج داشت که هم اکنون در واقع پرآبی هامون رونق می گیرد.
زبان ومذهب
مردم شهر دوست محمد به زبان فارسی (به گویش سیستانی) و بلوچی صحبت می‌کنند. مذهب مردم شهرستان هیرمند ترکیبی از شیعه و سنی می‌باشد.تجارت وگردشگری
شهرستان هیرمند یکی از دروازه های ایران به افغانستان است ومبادلات تجاری از طریق مرز میلک درجنوب هیرمند انجام می‌شود وسالانه تجار ایرانی،افغان و…. واردهیرمند وراهی مقصد ومبدا خود می‌شوند. علاوه بر این وجود دریاچه هامون وجاذبه‌های دیدنی مانند آتشکده کرکویه می تواند موجب رونق گردشگری شهرستان وشهر دوست محمد می‌شوند.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :