بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو

استان اصفهان

شهرها
  • بازدید - 387
استان اصفهان

توضیحات

استان پهناور #اصفهان دارای روستاها و شهرستان‌های زیادی است که بسیاری از آنها خود به تنهایی جاذبه‌های فراوانی دارند. این استان که در مرکز ایران واقع شده است، حدود ۱۰۵,۹۳۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ جمعیت آن ۴،۸۷۹،۳۱۲ نفر است. مرکز این استان شهر زیبای اصفهان است.
اکثر شهرها و روستاهای استان اصفهان قدیمی هستند و آثار باستانی بسیاری را در دل خود جای داده‌اند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به #کاشان، #چادگان، #خوانسار، #نایین، #نجف آباد، #فریدون_شهر و #نطنز اشاره کرد. این استان پهناور به واسطه موقعیت مکانی خود در مرکز فلات ایران، آب و هوایی معتدل و خشک دارد. البته این آب و هوا در شهرستان‌های مختلف استان با توجه به محل قرارگیری آن‌ها متفاوت خواهد بود، اما مطمئنا یکی از فصول مناسب برای سفر به این استان فصل بهار است.
استان اصفهان پر از جاذبه‌های گردشگری #طبیعی و #باستانی است. برای سفر به این استان باید چند هفته زمان صرف کرد تا تمامی شگفتی‌های آن را دریافت. آثار تاریخی مانند میدان #نقش_جهان، #پل_خواجو، #سی_و_سه_پل، کاخ #چهل_ستون، #منار_جنبان، #باغ_فین، روستای #ابیانه، خانه‌ی بروجردی‌ها و حمام تاریخی خانعلی سمیرم در کنار جاذبه‌های طبیعی از جمله #آبشار_نیاسر، دشت #لاله‌های_واژگون در گلستانکوه، #آبشار_سمیرم، #حناعلیشاه و #آبشار_بی_بی_سیدان، #استان_اصفهان را به بهشتی زمینی تبدیل کرده است.
استان اصفهان استان فرهنگ و هنر است و صنایع دستی آن مانند پارچه‌های #قلمکاری، #خاتم_کاری، #میناکاری و #قلمدان_کاری در تمامی جهان شناخته شده است، اما اگر به دنبال یک سوغاتی خوشمزه از این استان هستید #گز اصفهان گزینه‌ی مناسبی است. در کنار گز هم می‌توان به #پولکی، #نبات اصفهان، #عسل فریدون‌شهر، #گلاب قمصر کاشان که از شهرهای اصفهان هستند، هم اشاره کرد. بهترین نمونه از این سوغاتی‌ها را در بازارهای میدان نقش جهان می‌توانید پیدا کنید.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :