بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 299
خرمدره

توضیحات

خُرَّمدَرّه شهرستاني است در استان زنجان ايران.اين شهرستان در مسير راه آهن و اتوبان قزوين -زنجان مي‌باشد. شهرستان خرم‌دره در ۴۹ درجه و ۲۵ دقيقه تا ۴۸ درجه و ۵۵ دقيقه طول شرقي نصف‌النهار مبدأ و ۳۶ درجه و ۲۵ دقيقه تا ۳۶ درجه و ۱۰دقيقه شمالي خط استوا قرار گرفته‌است.باشد.
تقسيمات کشوري:شهرستان خرمدره داراي يک شهر و دو شهرک و يک بخش مي‌باشد.بخش مرکزي شهرستان خرمدرهدهستان الونددهستان پلاسدهستان خليفهلودهستان ويستان پائئندهستان ويستان بالادهستان رحمت آباددهستان نصير آباددهستان قلعه حسينيهدهستان سوکهريزدهستان فلجدهستان شويردهستان اردجيندهستان باغدرهدهستان اسلام آباددهستان انجلييندهستان خرمدره
جمعيت:بنابر سرشماري مرکز آمار ايران، جمعيت شهرستان خرمدره در سال ۱۳۸۵ برابر با ۶۰۴۹۹ نفر بوده‌است.
جغرافيا:بلندترين ارتفاع ۳۰۰۰ متر واقع در ارتفاعات الوند و کمترين ارتفاع که تقريباً اکثر نقاط شهرستان را شامل مي‌شود برابر ۱۵۰۰ متر است.ارتفاع آن از سطح دريا ۱۵۷۵ متر مي‌باشد.مساحت شهرستان ۴۰۷ کيلومتر مربع مي‌باشد.اين شهرستان در قسمت جنوبي استان زنجان واقع شده که از شمال به استان قزوين و از شرق و غرب به شهرستان ابهر و از جنوب به شهرستان خدابنده محدود مي‌شود.منطقه خرم‌دره، منطقه‌اي کوهستاني محسوب مي‌شود.
اقتصاد:اين شهرستان پتانسيل زيادي از لحاظ صنعت وکشاورزي دارد. گروه صنعتي مينو که از بزرگ‌ترين واحدهاي توليدي شمال غرب کشور است از امکانات بالفعل اين شهرستان است . سيب سرخ اين شهرستان از کيفيت بالايي برخوردار است.

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :