بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
شهرها
  • بازدید - 637
دلیجان

توضیحات

موقعيت و تقسيمات جغرافيايي
شهرستان دليجان در طول جغرافيايي ۵۰ درجه و ۱۶ دقيقه تا ۵۱ درجه و ۵ دقيقه و عرض جغرافيايي ۳۳ درجه و ۴۲ دقيقه تا ۳۴ درجه و ۱۸ دقيقه واقع شده شهر دليجان به‌عنوان مرکز اين شهرستان در ارتفاع ۱۵۳۰ متري از سطح دريا قرار دارد اين شهرستان از شمال به استان قم و الز جنوب به استان اصفهان و از شرق به شهرستان کاشان و از غرب به شهرستان محلات همسايه بوده و مساحت آن ۲۱۷۰ کيلومتر مربع مي‌باشد که در حد ۷,۴ ? از مساحت استان است .
بر اساس تقسيمات کشوري شهرستان دليجان داراي دو شهر دليجان و نراق و يک بخش با نام بخش مرکزي، چهار دهستان و صد آبادي داراي سکنه‌است که از اين تعداد ۲۹ آبادي داراي ۲۰ خانوار و بيشتر هستند. دهستانهاي شهرستان دليجان عبارت‌اند از:
دهستان دودهکدهستان هستيجاندهستان جاسبدهستان جوشق
ويژگيهاي اقليمي آب و هوايي شهرستان دليجان
شهرستان دليجان در قلمرو آب و هوايي نيمه خشک قرار دارد و مرکز آن يعني شهر دليجان داراي زمستانهاي سرد و تابستانهاي نسبتاً گرم است متوسط بارندگي عمومي حدود ۱۰۰ ميلي متر مي‌باشد که کمترين ميزان بارندگي را در ميان شهرستانهاي استان است .
سوغات شهرستانجوزغند نبات حلوا شکريجاذبه‌هاي گردشگريغار چال نخجير دليجان کاروانسراي دودهک پل شاه عباسي دودهک
جمعيتبنابر سرشماري مرکز آمار ايران، جمعيت شهرستان دليجان در سال ۱۳۸۵ برابر با ۴۴۳۷۷ نفر بوده‌است که از اين ميان ۲۲۶۲۴ نفر مرد و بقيه زن بوده‌اند.
کد تلفن : ۸۶۶

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

ارسال شده توسط :

شهرگرد
شهرگرد 1220 جاذبه ی ثبت شده

برچسب ها

جاذبه های مشابه :