بومیسم | شبکه اجتماعی تخصصی گردشگری
جستجو
روستای لیلستان

توضیحات

روستای لیلستان واقع در ۴۲ کيلومتري جاده چالوس بعد از پل خواب قرار دارد . اين روستا با آبشار و امامزاده معروفش به عنوان يکي از جاذبه هاي تفرجگاهي اطراف پايتخت شناخته مي شود.با تابلوی زرد رنگ روستای سیرا، وار دمسیر روستاهای همجوار روستای لیلستان می شویم؛ این روستا با وجود مقبره مقدس امام زاده هارون و هاشم به یکی از جاذبه های تفریحی، سیاحتی و زیارتی تبدیل شده است.روستای لیلستان از شمال به روستای آیگان ( شهر اجتماعی)، از شرق به کوه هورس دار، از غرب به روستای کلوان (شهر مردان آهنین) و از جنوب به چاکی تخته ختم می شود. چاکی تخته نام کوهی مجاور روستا می باشد که به نام محله بالای روستا یعنی چاک می باشد.
اماکن دیدنی :۱. امامزاده هاشم وهارون۲. زیارت پی۳. درختان کهنسال۴. ارتفاعات چالی۵. چشمه سر۶. چشمه بابا موسی۷. تپه غدیر۸. تپه امین آقا۹. چشمه۱۰. جوی آسیاب۱۱. بهمن آواز۱۲. تران۱۳. حرین
زیبایی رود های جاری و صدای پای آب در سرتاسر این روستا طنین انداز است؛ در هرکجا ازروستا یا روستاهای اطراف قرار داشته باشید صدای آرامش بخش آب ، روح شما را نوازش می دهد. قدم زدن در کوچه و باغ های پر از درختان سپیدار و گردو و درختان گیلاس و آلبالو و آلوچه وحشی لذتی وصف ناشدنی را به شما می دهد.شما در این روستا می توانید در جمع مردمانی بسیار خونگرم و مهربان، در کنار امامزاده، درخت گردوی پیری کنار امامزاده و طبیعتی چشم نواز به دور از هیاهوی پایتخت، از بودن در طبیعت لذت ببرید.در این روستا مخصوصا در فصل زمستان تعداد ساعات آفتابی در روز به ۲ ساعت هم نمی رسد اما پایه شنی بودن آن باعث می شود برف کمتری در آن باقی بماند.
منبع:bezanimbiroon.ir

گالری / عکس

بررسی موارد - 0

نظری برای این پست ثبت نشده است

ارسال بررسی

برای ارسال نظر خود ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید.